Çatlak Dünya » Anasayfa » Genel

Apple, eski ve çalışmayan uygulamaları kaldırıyor!

13 Eylül 2016 | Yazar: Mümin Köykıran | Yorum yok | 5 Kez Ziyaret Edildi.

Apple, eski ve çalışmayan uygulamaları kaldırıyor!

Apple’ın App Store konusunda aldığı yeni karar, çok yakında uygulama mağazasında daha az uygulama görmenize yol açacak!

Apple, en son iPhone ve iPad’lerde düzgün çalışmayan uygulamaları önümüzdeki hafta App Store’dan kaldırmaya başlayacak.

Apple’ın uygulama mağazası App Store binlerce uygulamayla dolup taşsa da her uygulama, yeni cihazlarda firmanın beklediği gibi çalışmıyor. TechCrunch’ın ortaya çıkardığı bir mesaja göre Apple, iki kategoriyi mağazadan kaldırmaya hazırlanıyor. İlk olarak yeni iPhone ve iPad’lerle uyumlu olmayan ve App Store talimatlarına uymayan uygulamaların kaldırılması bekleniyor. Bunun ardından arama sonuçlarında görünen ancak aranan terimlerle ilgisi olmayan uygulamalar kırpılacak.

App Store’la ilgili bir sıkça sorulan sorular sayfasında Apple’ın söylediğine göre “App Store’da tüm kategorilerdeki uygulamaların beklendiği gibi işlev görüp görmediği, şu anki inceleme talimatlarını izleyip izlemediği ve geçersiz hale gelip gelmediği değerlendirilecek“. Temizlik, iPhone 7’nin tanıtılmasını beklediğimiz Çarşamba günü başlayacak; bununla birlikte Apple’a göre geliştiricilerin sorunları onarmak için 30 günü olacak.

Bir önceki yazımız olan başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.
quup FaceBook'ta paylaş
 Yazının Etiketleri  
avatar

Mümin Köykıran

http://catlak-dunya.com Araştırmayı seven birisiyim, meraklı bir kişiliğim var bilgisayar ile ilgili hiçbir konuda uğraşmaktan sıkılmam. Kendimi bilgisayar ile ilgili her konuda geliştirmeye çalışıyorum. Çanakkale On Sekiz Mart Bilgisayar Mühendisliği Öğrencisiyim. Google+

Teknoloji Haberleri

Teknoloji Haberleri

sayac