Çatlak Dünya » Anasayfa » Mobil Dünya

Apple, çift kamera için gizlice çalışıyormuş!

29 Haziran 2015 | Yazar: Mümin Köykıran | Yorum yok | 315 Kez Ziyaret Edildi.

2015062615054680272

Yeni bir iddiaya göre Apple, yeni iPhone’a bu özelliği eklemek için uzun süredir çalışıyor!

iPhone’ların kameraları, sınıfının en iyi kameraları olarak tanınsa da Apple‘ın yerinde durmak gibi bir niyeti yok.

Apple’ın çift kameralı telefonlarıyla ilgili dedikoduları daha önce duymuştuk. Şimdiyse HTC ve Huawei için çift-lensli kameralar üreten Altek’in CEO’su, Apple’ın iPhone için çift lensli kamera sistemlerini üç senedir test etiğini söyledi. Çift kameralı iPhone’ları henüz neden görmediğimizi merak ediyor olabilirsiniz. Bunun nedeni, söylenene göre Apple’ın karşılaştığı teknik sorunlar (fotoğrafların bulanık çıkması gibi).

BusinessWeekly Taiwan‘ın yeni yayınladığı bir rapora göre Apple’ın yeni satın aldığı LinX Technologies, bulanık görüntü sorununu çözmenin bir yolunu buldu. Çift kameraların önündeki bir başka engelin iPhone’un popülaritesi olduğu söyleniyor – şimdiye kadar hiçbir üretici, Apple’ın talep edeceği kadar kamerayı üretmemiş durumda.

Yeni rapora göre Apple’ın çift lens / kamera çalışmalarının meyvesini yakında görebiliriz. Ancak bu sene çıkacak olan iPhone 6S’e yetişmeyebileceği bir gerçek.

Bir önceki yazımız olan başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.
quup FaceBook'ta paylaş
 Yazının Etiketleri  


avatar

Mümin Köykıran

http://catlak-dunya.com Araştırmayı seven birisiyim, meraklı bir kişiliğim var bilgisayar ile ilgili hiçbir konuda uğraşmaktan sıkılmam. Kendimi bilgisayar ile ilgili her konuda geliştirmeye çalışıyorum. Çanakkale On Sekiz Mart Bilgisayar Mühendisliği Öğrencisiyim. Google+

Teknoloji Haberleri

Teknoloji Haberleri

sayac