Çatlak Dünya » Anasayfa » Bilgisayar Haberleri

Android, Windows 10’u çok zorlayacak!

21 Mayıs 2015 | Yazar: Mümin Köykıran | Yorum yok | 306 Kez Ziyaret Edildi.

2015051403423091946

Android ve iOS uygulamaları Windows 10’a taşınıyor. Ama Android, Windows 10’u biraz zorlayacak!

Microsoft, Android ve iOS kodlarını Windows 10‘a taşımaya yönelik iki yeni SDK’yı BUILD etkinliğinde duyurmuştu. Microsoft’un bu hamlesi, Windows ile rakip platformların uygulama sayısı arasındaki farkı kapatmasına yardımcı olacak gibi görünüyor. Ancak firmadan Kevin Gallo‘nun yaptığı açıklamalar, bu stratejinin sadece bir başlangıç noktası olduğunu, uzun vadeli bir çözüm olmadığını söyledi.

Gallo’ya göre arka plan görevleriyle derin entegrasyona sahip mesajlaşma uygulamaları, Windows 10’da sorun yaşayabilir. Bunun yanında Android’in kök hizmetlerine veya işlevlerine ulaşan uygulamalar da Windows 10’da zorluklarla karşılaşabilecekler. Bu sorunlar, Microsoft’un bilerek koyduğu engellerden değil, Windows ile Android platformlarının arasındaki farklardan kaynaklanıyor.

iOS uygulamalarının Windows 10’a dönüştürülmesi konusu ise daha sorunsuz olacak. Apple’ın platformu için geliştirilen uygulamalardaki derin entegrasyonun, Windows 10’da sorun çıkarmayacağı düşünülüyor.

Kevin Gallo, uygulamaları port etme olanağı sunarak, geliştiricilerin dikkatini Windows 10’a çekmeyi amaçladıklarını, bunun uzun vadede “etkili bir deneyim” olmayabileceğini söylüyor.

Bir önceki yazımız olan başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.
quup FaceBook'ta paylaş
 Yazının Etiketleri  


avatar

Mümin Köykıran

http://catlak-dunya.com Araştırmayı seven birisiyim, meraklı bir kişiliğim var bilgisayar ile ilgili hiçbir konuda uğraşmaktan sıkılmam. Kendimi bilgisayar ile ilgili her konuda geliştirmeye çalışıyorum. Çanakkale On Sekiz Mart Bilgisayar Mühendisliği Öğrencisiyim. Google+

Teknoloji Haberleri

Teknoloji Haberleri

sayac