Çatlak Dünya » Anasayfa » Teknoloji Haberleri

Android Wear, iOS’a uyumlu hale gelebilir!

26 Ekim 2014 | Yazar: Mümin Köykıran | Yorum yok | 544 Kez Ziyaret Edildi.

2014102420474645572

Google, en özel Android’ini Apple’ın iOS işletim sistemi ile bütünleştirmeye kararlı!

Google’ın Android Wear platformu, Moto 360 ve yeni LG G Watch R gibi akıllı saatler üzerinde keyif sürüyor. Yeni bir bilgi ise Android Wear’ın Apple iOS’la uyumlu hale geleceğini söylüyor.
Android Wear ürün müdürü Jeff Chang, Huffington Post UK’e yaptığı açıklamada iOS’un geniş kullanıcı tabanının takımı için çekici bir hedef olduğunu söyledi ve şöyle konuştu: “Her zaman mümkün olan en çok kişinin deneyimimizden faydalanmasını istiyoruz. Dolayısıyla Android Wear’ı daha fazla kişinin kullanması için bunu yapmakla ilgiliyiz.”
Chang, teknik konuda ve API’lar konusunda zorluklar yaşadıklarını ve tüm güçleriyle bunları aşmaya çalıştıklarını söylüyor. “Duvarlı bahçesiyle” sıkça anılan Apple, bazen rakip yazılımlara istisnalar tanıyabiliyor. Geçtiğimiz aylarda firma, Microsoft’un Office’i iPad’lere getirmesine izin vermişti.
Ancak Apple’ın HealthKit ve özellikle Apple Watch tanıtımları, firmanın Android Wear’a çok da sıcak bakmayacağını gösteriyor olabilir.

Bir önceki yazımız olan başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.
quup FaceBook'ta paylaş
 Yazının Etiketleri  


avatar

Mümin Köykıran

http://catlak-dunya.com Araştırmayı seven birisiyim, meraklı bir kişiliğim var bilgisayar ile ilgili hiçbir konuda uğraşmaktan sıkılmam. Kendimi bilgisayar ile ilgili her konuda geliştirmeye çalışıyorum. Çanakkale On Sekiz Mart Bilgisayar Mühendisliği Öğrencisiyim. Google+

Teknoloji Haberleri

Teknoloji Haberleri

sayac