Çatlak Dünya » Anasayfa » Android, Mobil Dünya

Android Telefonları Hızlandırmanın En Basit 4 Yolu

6 Ağustos 2013 | Yazar: Yusuf Bağdat | 2 yorum | 12.542 Kez Ziyaret Edildi.

Android Telefonları Hızlandırmanın En Basit 4 Yolu

Merhaba arkadaşlar. Bu benim ilk yazım. İnşallah bundan sonra sizlere faydalı yazılar paylaşacağım. Gelelim konumuza. Hızlandırmaktan kastım telefonun performansını bir nevze de olsa arttırmak. İşte o 4 yöntem:

*Sistem Önbelleği*
Android cihazınızda internette gezindikçe, ugulamaları kullandıkça (Facebook Messenger, İnstagram, Whatsapp vb.) önbellek birikir. Bu da telefonun ağırlaşmasına yol açar. Önbelleği düzenli olarak temizlemelisiniz. Bunun için Ayarlar-Uygulamalar-Uygulamaları Yönet bölümünü açıp ordan bir uygulama seçip “Önbelleği Temizle” butonuna basmanız gerekiyor. Bu işlem sizin vaktinizi alır. İsterseniz Google Play’den App2SD uygulamasını indirip tek bir dokunuşla tüm uygulamaların ön belleğini temizleyebilirsiniz..

*Geçiş Animasyonu*
Telefonun görünümüne önem veren biri değilseniz Ayarlar-Ekran-Animasyon-Canlandırma Yok’u seçin. Bu telefonunuzun hızını arttırırken pil ömrünü de uzatır.

*Kullanılmayan Uygulamalar*
Telefonunuzda kullanmadığınız uygulamalar mevcutsa onları kaldırın. Hem telefonunuzun hafızasında yer açılır hem de performansta artış gözlemlenir.

*Çalışan Servisler*
Telefonunuzda arka planda çalışan uygulamalar vardır. Bunlardan sık olarak kullanmadıklarınızı durdurabilirsiniz. Bu size hem pilden hem de performanstan kazandırır. Bunu yapmak için Ayarlar-Uygulamalar-Çalışan Servisler bölümüne gidip, ordan istediğiniz uygulamayı dursurabilirsiniz.

İşte bu kadar. Şimdi telefonumuzun performansını gözle görülebilir bir derecede olmasa da arttırmış olduk…

Bir önceki yazımız olan başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.
quup FaceBook'ta paylaş
 Yazının Etiketleri  
  Gelen Aramalar 
avatar

Yusuf Bağdat

http://zaplatt.blogspot.com 17 yaşında, aklına gelen her şeyi bloglayan yazar. Aşırı ciddiyetten hoşlanmayan ve her zaman gülen birisi... Web Sitesi: http://zaplatt.blogspot.com

Teknoloji Haberleri

Teknoloji Haberleri

sayac