Çatlak Dünya » Anasayfa » Android

Android 4.2.2 hangi cihazlara, ne zaman geliyor?

6 Şubat 2013 | Yazar: Mümin Köykıran | Yorum yok | 883 Kez Ziyaret Edildi.

Android 4.2.2 hangi cihazlara, ne zaman geliyor?

 

Google’ın merakla beklenen Android 5.0 güncellemesinden önce getireceği Android 4.2.2 güncellemesi ilk hangi cihazlara ve ne zaman gelecek?

Google’ın mobil platformda büyük bir çekişme içerisinde olduğu Apple ile olan yarışında devamlı olarak kendini geliştirmesi ve yenilemesi gerektiğinin farkında ve buna göre devamlı olarak Android platformuna güncellemeler getiriyor. Hataların düzeltildiği ve yeni özelliklerin geldiği bu güncellemelerin sonuncusunun Android 4.2.2’nin ne zaman çıkacağı ve ilk hangi cihazlara geleceği sızdırıldı.

Sızdırılan bilgilere göre, Google çalışanları Galaxy Nexus, Nexus 4, Nexus 7 ve Nexus 10 cihazlarında bu son güncellemeyi test etmeye başlamışlar bile. Hatta bununla alakalı olarak bir de görsel ortaya çıktı. Görselde Android 4.2.2’li bir Galaxy Nexus görülüyor. Bir Google çalışanı tarafından ortaya çıkarıldığı söylenen bu görsel bu sızıntıları da doğruluyor.

Şubat’ın ortalarına doğru yayınlanacağı düşünülen bu güncelleme büyük kapsamlı yenilikler getirmese de yeni güncelleme Nexus 7 üzerinden Bluetooth ile ses akışının sağlanması sırasında karşılaşılan hata gibi basit hataları ve güvenlik konusunda bazı yenilikleri içerecek.

Tüm bunların yanında Google’ın Key Lime Pie olarak adlandırılması beklenen büyük yazılım güncellemesinin yani Android 5.0’ın Google’ın Mayıs aylarında düzenlediği Google I/O yazılımcı etkinliğinde duyurlması bekleniyor.

android-4-2-2-2

Bir önceki yazımız olan başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.
quup FaceBook'ta paylaş
 Yazının Etiketleri  
avatar

Mümin Köykıran

http://catlak-dunya.com Araştırmayı seven birisiyim, meraklı bir kişiliğim var bilgisayar ile ilgili hiçbir konuda uğraşmaktan sıkılmam. Kendimi bilgisayar ile ilgili her konuda geliştirmeye çalışıyorum. Çanakkale On Sekiz Mart Bilgisayar Mühendisliği Öğrencisiyim. Google+

Teknoloji Haberleri

Teknoloji Haberleri

sayac