Çatlak Dünya » Anasayfa » İnternet Haberleri

Amerika kablolu interneti terk ediyor

25 Nisan 2016 | Yazar: Mümin Köykıran | Yorum yok | 14 Kez Ziyaret Edildi.

Amerika kablolu interneti terk ediyor

Sabit ev telefonlarının başına gelen, çok yakında kablolu internetin de başına gelebilir!

Amerika’da yapılan bir araştırmaya göre, insanların evlerinde artık eskisine nazaran daha fazla mobil interneti tercih ettiği yönünde bir sonuç ortaya çıktı. Artık evlerine DSL, kablo veya fiber hat çektiren kullanıcıların sayısında ciddi bir düşüş söz konusu. Bu durum henüz ülkemizde yaygınlaşmaya başlamış değil. Ancak mobil operatörlerin bu konudaki atakları, önümüzdeki yıllarda kendini kullanıcı bazında daha fazla hissettirmeye başlayacaktır. 

53 bin ev sahibi üzerinden yapılan araştırmaya göre, 2013 yılından bu yana evlerde mobil internet konusunda büyük aşama kaydedilmiş. Fakat ortaya çıkan tabloda ilginç bir veri de bulunuyor. Bu da yıllık kazancı 25 bin Dolar’ın altında olan kişilerin mobil internete 2013 yılında ve günümüzde, daha yüksek kazanç sahibi kullanıcılara kıyasla daha fazla rağbet gösterdiği. Şu anda da en büyük oranı oluşturan bu kullanıcılar, yapılan araştırma çerçevesinde neredeyse yüzde 30’luk bir pay alıyor.

Bir önceki yazımız olan başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.
quup FaceBook'ta paylaş
 Yazının Etiketleri  
avatar

Mümin Köykıran

http://catlak-dunya.com Araştırmayı seven birisiyim, meraklı bir kişiliğim var bilgisayar ile ilgili hiçbir konuda uğraşmaktan sıkılmam. Kendimi bilgisayar ile ilgili her konuda geliştirmeye çalışıyorum. Çanakkale On Sekiz Mart Bilgisayar Mühendisliği Öğrencisiyim. Google+

Teknoloji Haberleri

Teknoloji Haberleri

sayac