Çatlak Dünya » Anasayfa » Bilgisayar Haberleri

AMD, Windows 10’da sorun yaşıyor!

6 Şubat 2015 | Yazar: Mümin Köykıran | Yorum yok | 636 Kez Ziyaret Edildi.

2014081111462493672

Donanım devi, Windows 10’un teknik önizleme sürümünü kullananlar için düğmeye bastı!

AMD, Windows 10 teknik önizleme sürümüyle ilgili bazı problemler yaşadıklarını doğruladı. Windows 10’un grafik sürücüleriyle ilgili sıkıntılar olduğunu dile getiren AMD, şu an bu sorunun üzerine gittiklerini ve kısa bir süre içinde çözeceklerini de açıkladı.

AMD tarafından verilen bilgiye göre her ne kadar Windows 10 için sunulan sürücü paketleri uyumluluk gösterse de, son gelen 9926 yapısında sorunların ortaya çıktığı görülüyor. Windows 10’un teknik önizleme sürümünü kullanan kullanıcıların geri bildirimleri neticesinde AMD harekete geçmekte gecikmedi elbette.

Microsoft forumlarında “Code 43” şeklinde anılan sorun, Twitter’da da kendini gösterdi. Bir kullanıcının Microsoft’tan Gabe Aul’a attığı tweet’e AMD cevap vermekte gecikmedi ve problem üzerinde çalıştıklarını, çok yakında çözüme kavuşturacaklarını iletti.

Bir önceki yazımız olan başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.
quup FaceBook'ta paylaş
 Yazının Etiketleri  


avatar

Mümin Köykıran

http://catlak-dunya.com Araştırmayı seven birisiyim, meraklı bir kişiliğim var bilgisayar ile ilgili hiçbir konuda uğraşmaktan sıkılmam. Kendimi bilgisayar ile ilgili her konuda geliştirmeye çalışıyorum. Çanakkale On Sekiz Mart Bilgisayar Mühendisliği Öğrencisiyim. Google+

Teknoloji Haberleri

Teknoloji Haberleri

sayac