Çatlak Dünya » Anasayfa » Teknoloji Haberleri

Akıllı saatten web gezintisi yapmak için…

31 Temmuz 2014 | Yazar: Mümin Köykıran | Yorum yok | 411 Kez Ziyaret Edildi.

2014072802071973718

Google’ın “en özel Android”i, sonunda kendi web tarayaıcısına da kavuştu!

Android Wear platformu tanıtalı çok fazla zaman olmadı ancak gelişmeler hızlı yaşanıyor. Akıllı saatlerden web üzerinde gezinti yapmayı mümkün kılacak uygulmalardan biri yayınlandı. Wear Internet Browser isimli uygulama, aynı masa üstünde veya akıllı telefonlarda olduğu gibi, kullanıcıların akıllı saat üzerinde linkleri tıklamasına ve web sayfaları üzerinde gezinti yapmasına izin veriyor.
Kullanıcılar, akıllı telefonları üzerindeki linkleri Android’in “Paylaş” özelliği sayesinde, akıllı telefonlarına ulaştırabiliyorlar ve tarayıcı üzerinden açabiliyorlar. Tarayıcı şimdilik çok hızlı çalışmıyor ve küçük ekran üzerinde çalıştığı için, web’de gezinmenin en iyi yolu olduğu söylenmez fakat akıllı saatler için özel tasarlanmış web siteleri hayata geçtiğinde çok işe yarayacaklarını inkar edemeyiz.

Bir önceki yazımız olan başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.
quup FaceBook'ta paylaş
 Yazının Etiketleri  


avatar

Mümin Köykıran

http://catlak-dunya.com Araştırmayı seven birisiyim, meraklı bir kişiliğim var bilgisayar ile ilgili hiçbir konuda uğraşmaktan sıkılmam. Kendimi bilgisayar ile ilgili her konuda geliştirmeye çalışıyorum. Çanakkale On Sekiz Mart Bilgisayar Mühendisliği Öğrencisiyim. Google+

Teknoloji Haberleri

Teknoloji Haberleri

sayac