Çatlak Dünya » Anasayfa » Yaşam

78 yıllık zaman kapsülünün sırrı!

30 Haziran 2016 | Yazar: Mümin Köykıran | Yorum yok | 27 Kez Ziyaret Edildi.

78 yıllık zaman kapsülünün sırrı!

1938’de toprağa gömülen zaman kapsülü, 93 yaşındaki bu adam için özel bir anlam taşıyor!

Bir zaman yolculuğunun fikri bile hepimizi heyecanlandırmaya yetiyor olsa da bu yolculuğun en basit şekillerinden zaman kapsülleri genellikle sıkıcı oluyor. ABD‘nin Ohio şehrinde gün yüzüne çıkartılan 1938 yılına ait bir zaman kapsülü de ilk bakışta pek de bir numarası olmayan bu kapsüllerden biri gibi duruyor. Fakat yalnızca bir orta okul sınıfının fotoğrafını barındıran bu kapsül 93 yaşındaki bir adam için çok farklı bir anlam taşıyor.

Geçtiğimiz hafta bir ekip tarafından yıkılan bir orta okulun enkazı arasından çıkan bu zaman kapsülünde yer alan fotoğraf bölge okulunun Facebook sayfasında yayınlandı. Bu fotoğrafta yer alanlar arasında herhangi birisinin hala hayatta olup olmadığını merak eden yetkililer nihayet bugün 93 yaşında olan bir adamın izine ulaştı.

78 yıllık zaman kapsülünün sırrı!

Son yıllarda zor zamanlar geçiren Rodney Wheller, yakın arkadaşlarının ve aile üyelerinin hayatlarını kaybetmelerine tanık olmuş ve geçtiğimiz yıl kalça kemiğini kırmış. Eşi üç yıl önce ölen Wheller, Fox 8’e verdiği demeçte aslında şanslı bir hayat geçirdiğini fakat son yılların kendisi için kötü geçtiğini ama yine de hala burada olmaktan mutlu olduğunu ifade ediyor.

Söz konusu zaman kapsülünün bir yüz yıl daha sonra açılmasının aslında o gelecekteki kişiler için çok daha az şey ifade edeceğini düşündüğümüzde bunun hayatını son dönemini yaşayan Wheller için ne kadar güzel bir sürpriz olduğunu daha iyi fark edebiliriz.

Bir önceki yazımız olan başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.
quup FaceBook'ta paylaş
 Yazının Etiketleri  
avatar

Mümin Köykıran

http://catlak-dunya.com Araştırmayı seven birisiyim, meraklı bir kişiliğim var bilgisayar ile ilgili hiçbir konuda uğraşmaktan sıkılmam. Kendimi bilgisayar ile ilgili her konuda geliştirmeye çalışıyorum. Çanakkale On Sekiz Mart Bilgisayar Mühendisliği Öğrencisiyim. Google+

Teknoloji Haberleri

Teknoloji Haberleri

sayac