Çatlak Dünya » Anasayfa » Bilgisayar Haberleri

60 milyon Windows 8 lisansı satıldı

30 Mart 2013 | Yazar: Mümin Köykıran | 1 yorum | 1.161 Kez Ziyaret Edildi.

60 milyon Windows 8 lisansı satıldı

Ekim ayında yapılan  lansmanından bu yana 60 milyona yakın Windows 8 lisansı satıldığı açıklandı.

Microsoft’un işletim sistemei Windows departmanından üst düzey yetkililerinden biri dün CES fuarında, Reuters haber ajansına yaptığı açıklamada lansmandan bu yana geçen yaklaşık 10 haftalık süreçte Windows 8 işletim sistemi lisansı ve yükseltme paketinden 60 milyon adet satıldığını söyledi.

Özellikle de Windows 8 işletim sistemli bilgisayar ve mobil cihazların henüz yeterince yaygınlık kazanmadığı düşünülünce bu rakamın gayet iyi olduğu söylenebilir.
Analist ve yatırımcılara açıklama yapan Windows bölümü CFO’su Tami Reler ise Windows 8 satışlarının 2009’da lansmanı yapılan Windows 7 satışlarına benzer bir şekilde devam ettiğini belirtti.

Windows 7 satışa sunulduğu ilk aylarda ayda ortalama 19 milyon 400 bin adet satılmıştı. Windows 8 satışlarının ayrıntılarına baktığımız zaman ise işletim sisteminin satışına başlanıldığı ilk ay olan ekim ayında 40 milyon adet sattığı, kasım ayının sonundan bugüne kadar da 20 milyon adetlik bir satış gerçekleştirildiği görülüyor. Bu da Windows 8’in 7 ile benzer bir satış grafiğinde ilerlediği anlamına geliyor.

Bir önceki yazımız olan başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.
quup FaceBook'ta paylaş
 Yazının Etiketleri  


avatar

Mümin Köykıran

http://catlak-dunya.com Araştırmayı seven birisiyim, meraklı bir kişiliğim var bilgisayar ile ilgili hiçbir konuda uğraşmaktan sıkılmam. Kendimi bilgisayar ile ilgili her konuda geliştirmeye çalışıyorum. Çanakkale On Sekiz Mart Bilgisayar Mühendisliği Öğrencisiyim. Google+

Teknoloji Haberleri

Teknoloji Haberleri

sayac