Çatlak Dünya » Anasayfa » Bilgisayar Haberleri, Teknoloji Haberleri

4 Çekirdekli Tablet PC İçinden İlk Görüntüler

11 Kasım 2011 | Yazar: Mümin Köykıran | Yorum yok | 1.017 Kez Ziyaret Edildi.

Asus, Tegra 3 platformuna sahip Transformer Prime adındaki ilk tabletini kullanıcıların beğenisine sunmadan önce test için Amerika Federal İletişim komisyonuna sundu

Komisyondan geçer not alan yeni tablet PC’nin ilk görüntülerini sizler için yayınlıyoruz.Bluetooth ve Wi-Fi kablosuz arabirimine sahip olan TF201 adındaki modelin 3G bağlantısı ise bulunmuyor.

Nvidia Kal-El Tegra 3 dört çekirdekli işlemciye sahip olan yeni tablet PC yüksek grafik performansı ile kullanıcılarına yeni ve üstün oyun deneyimi sunmak için tasarlanmış. Kardeşi gibi 40 nm mimariyle hazırlanan bu platform büyük bir alana ihtiyaç duyuyor. Bu yüzden akıllı telefonlar içinuygun bir çözüm sunmuyor. Bu tarz bir yapıya sahip olmasa da Tegra 3 eski nesil Tegra 2’ye göre daha az yer kaplıyor ve daha hafif.

Asus Transformer Prime içerisinde DDR2 bellek kullanılmış. 1 GB belleğe sahip olan ürünün depolama birimi ise 32 GB kapasiteye sahip. Depolama birimi olarak Asus eMMC NAND bellek tercih etmiş.
Azurawave Bluetooth ve WiFi yongasını kullanan Asusu GPS modülü olarak Broadcom yongalarını tercih etmiş. Realtek ses kartına sahip Asus Transformer Prime Atmel dokunmatik kontrollerini kullanıyor.

Bu kontroller aynı anda 16 noktaya kadar destek sunuyor. Micro SD kart yuvası bulunan tablet PC’ninUSB girişi de bulunuyor. Ürünün üzerinde Asus 25 wh’lık 3380 mAh’lik pil kullanmış.

Resimleri

Bir önceki yazımız olan başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.
quup FaceBook'ta paylaş
 Yazının Etiketleri  
avatar

Mümin Köykıran

http://catlak-dunya.com Araştırmayı seven birisiyim, meraklı bir kişiliğim var bilgisayar ile ilgili hiçbir konuda uğraşmaktan sıkılmam. Kendimi bilgisayar ile ilgili her konuda geliştirmeye çalışıyorum. Çanakkale On Sekiz Mart Bilgisayar Mühendisliği Öğrencisiyim. Google+

Teknoloji Haberleri

Teknoloji Haberleri

sayac