Çatlak Dünya » Anasayfa » Medya

360 derece videolara aranan çözüm bulundu!

22 Şubat 2016 | Yazar: Mümin Köykıran | Yorum yok | 135 Kez Ziyaret Edildi.

360 derece videolara aranan çözüm bulundu!

Bir süre önce Windows Store’dan kaybolan HERE Maps uygulamaları, sessiz sedasız geri döndü!

Popüler harita uygulamalarından HERE Maps, bazı teknik zorluklar nedeniyle geçtiğimiz Kasım ayından beri Windows Store‘da yer almıyordu. Bu durum da haliyle söz konusu uygulamayı güncellemeleri yönünde bildirimler alan fakat bunu gerçekleştiremeyen kullanıcılarda bir tür kafa karışıklığına neden oluyordu.

Windows’un mobil işletim sistemiyle çalışan akıllı telefonlara sahip kullanıcılar nihayet bu konuda artık rahat bir nefes alabilirler. Zira ilgili teknik sorunların üstesinden gelindi ve Here Maps uygulamaları sonunda Windows Store’a geri döndü.

HERE Maps’e aşina olmayanlar için kısa bir özet geçmek gerekecek olursa: Bir zamanlar Ovi Maps ve ardından Nokia Maps olarak adlandırılan uygulamalar üzerinde temellenen HERE Maps, indirilebilir haritaların Google Maps’ten çok daha önce havalı ve işlevsel olmasını sağladı. Büyük bir satın almayla 2008’de Navteq’ten Nokia’ya geçen hizmetin haritalandırma birimi geçtiğimiz yıl Avrupalı araba üreticilerine satıldı.

Windows Store üzerinden kullanıma sunulan HERE Maps, HERE Drive+ ve HERE Transit ayrıca Android ve iOS platformlarında da mevcut.

HERE Maps

HERE Drive+

HERE Transit

Bir önceki yazımız olan başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.
quup FaceBook'ta paylaş
 Yazının Etiketleri  
avatar

Mümin Köykıran

http://catlak-dunya.com Araştırmayı seven birisiyim, meraklı bir kişiliğim var bilgisayar ile ilgili hiçbir konuda uğraşmaktan sıkılmam. Kendimi bilgisayar ile ilgili her konuda geliştirmeye çalışıyorum. Çanakkale On Sekiz Mart Bilgisayar Mühendisliği Öğrencisiyim. Google+

Teknoloji Haberleri

Teknoloji Haberleri

sayac