Çatlak Dünya » Anasayfa » Mobil Dünya

25 dolarlık Nokia 130’a güncelleme geldi!

5 Aralık 2014 | Yazar: Mümin Köykıran | Yorum yok | 399 Kez Ziyaret Edildi.

2014120416480199072

Microsoft, Nokia’yı satın aldıktan sonra öldürmediği “sudan ucuz” bu cebi güncellemeyi ihmal etmedi!

Microsoft, Finlandiyalı cep devi Nokia’yı satın almayı tamamladığından bu yana, firmanın telefon portföyünde birçok değişiklik yaptı. Nokia X serisi ortadan kaldırıldı, aynı şekilde Asha ve Series 40 da Microsoft’un hamlesiyle tarihe karıştı. Hatta Lumia’lardan Nokia markası kaldırıldı; yerine Microsoft markası geldi. Ancak Nokia’nın “aptal telefonları” hayatını sürdürecek telefonlar arasında bulunuyor.
Bu çok düşük maliyetli, en ucuz akıllı telefondan bile çok daha hesaplı olan telefonların sonuncusu Nokia 130, sadece dört ay önce piyasaya sürülmüştü. Microsoft ise bu hafta 130 için bir güncelleme yayınladı. “Geliştirilmiş kararlılık ve performans” sunduğu bilgisi verilen güncelleme, “kişiler hazır değil” hatasını oradan kaldırırken Bulgarca dil seçeneğini de cihaza ekliyor.
Series 30+ telefonları “havadan” güncellenmeyi desteklemediklerinden, Nokia 130’u eski yolla, yani PC’ye bağlayıp Nokia Software Recovery Tool’u kullanarak güncellemek gerekiyor. Güncelleme şimdilik sadece Avrupa’da sunulmuş görünüyor. Bu arada Microsoft’un “aptal telefonlarda” Nokia logosunu kullanmaya devam ettiğini söyleyelim.

Bir önceki yazımız olan başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.
quup FaceBook'ta paylaş
 Yazının Etiketleri  


avatar

Mümin Köykıran

http://catlak-dunya.com Araştırmayı seven birisiyim, meraklı bir kişiliğim var bilgisayar ile ilgili hiçbir konuda uğraşmaktan sıkılmam. Kendimi bilgisayar ile ilgili her konuda geliştirmeye çalışıyorum. Çanakkale On Sekiz Mart Bilgisayar Mühendisliği Öğrencisiyim. Google+

Teknoloji Haberleri

Teknoloji Haberleri

sayac