Çatlak Dünya » Anasayfa » Sosyal Medya

2016 model emoji’ler geliyor!

29 Mayıs 2015 | Yazar: Mümin Köykıran | Yorum yok | 441 Kez Ziyaret Edildi.

2015052700585941246

Emoji’lerin hayatımıza ne kadar girdiğiniz anlamak için, bu haberi okumanız bile yeterli olacak!

Emoji dili sürekli olarak değişiyor ve gelişiyor. 2016 yılında da bu gelişme devam edecek; “selfie” ve “face-palm (Avuçla alına vurma)” gibi yeni karakterler sunulacak.

Unicode Konsorsiyum’u, yeni bir aday listesi yayınladı ve bu listedeki karakterlerin Unicode 9.0’da emoji olarak bulunmaları söz konusu olabilir. Bu yeni karakter seti, 2016 yılında kendini gösterecek.

Bu listenin içerisinde,Rolling on the floor laughing” (rofl – gülmekten yerlere yatma) gibi klasik emojiler ve semboller de bulunmakta. Ayrıca pek çok yiyecek türü – avokado, ayçöreği, patates ve jambon gibi – için de referans yapma imkanınız olacak.

Listede bulunan emoji’lerin çoğunun orada bulunma sebepleri “online topluluklardan gelen popüler istekler veya sıklıkla kullanılacaklarının tahmin edilmesi” olarak belirtilmekte.

Liste henüz tamamlanmış değil ve önümüzdeki yıl Unicode 9.0 yayınlanana kadar bazı değişikliklerin olmasını bekleyebiliriz. Listenin tamamına ise buradan ulaşabilirsiniz…

Bir önceki yazımız olan başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.
quup FaceBook'ta paylaş
 Yazının Etiketleri  


avatar

Mümin Köykıran

http://catlak-dunya.com Araştırmayı seven birisiyim, meraklı bir kişiliğim var bilgisayar ile ilgili hiçbir konuda uğraşmaktan sıkılmam. Kendimi bilgisayar ile ilgili her konuda geliştirmeye çalışıyorum. Çanakkale On Sekiz Mart Bilgisayar Mühendisliği Öğrencisiyim. Google+

Teknoloji Haberleri

Teknoloji Haberleri

sayac